Kolor z przestworzy

Oryginalny tytuł: Color Out of Space | Reżyseria: Richard Stanley | Produkcja: Malezja, Portugalia, USA, 2019 | Czas: 111'
Występują: Nicolas Cage, Joely Richardson, Madeleine Arthur

Rodzina Gardnerów niedawno odziedziczyła niewielką posiadłość niedaleko Arkham w Massachusetts i zdecydowała się porzucić życie w mieście na rzecz wiejskich uroków i wyzwań. Głowa rodu, Nathan (Nicolas Cage), próbuje swoich sił w ogrodnictwie, ale póki co jego starania przynoszą mizerne rezultaty. Wszystko to zmienia się pewnego wieczoru, gdy na farmie rozbija się niewielki, emanujący fioletowo-różowym światłem meteoryt. Zanim zgaśnie przyniesione przez niego substancje zdążą przeniknąć do gleby i lokalnych wód. Ich efektem będą początkowo nad wyraz obfite plony. Wkrótce jednak okaże się, że konsekwencje kosmicznej katastrofy są dużo bardziej złożone, a Gardnerowie muszą stawić czoła zjawiskom, których zrozumienie wymyka się ludzkiemu postrzeganiu rzeczywistości.

Kolor z przestworzy to wyczekiwany od 27 lat powrót Richarda Stanleya na fotel reżysera, w którym ten niezwykły reżyser połączył siły z Nicolasem Cage’em, by zekranizować jedno z najbardziej przerażających opowiadań Howarda Phillipsa Lovecrafta. Takie połączenie talentów nie śniło się nawet wielkim przedwiecznym.

 

Data:

Godzina: 19.30

Miejsce:

Kategoria: Retrospektywa Richarda Stanleya

Bilety / Wejściówki

Już wkrótce rozpoczynamy sprzedaż biletów!